NC Géčko
MENU  

OBCHODY / OPTIKA LUNETTES

OPTIKA LUNETTES

OTEVÍRACÍ DOBA

Po - Ne: 9:00 -20:00

KONTAKT

777 914 790
gecko@lunettes.cz
http://lunettes.cz/

SORTIMENT

Dioptrické brýle
Sluneční brýle
Kontaktní čočky
Doplňkový sortiment

Sluneční brýle –nové modely v nabídce
Co by měly splňovat brýlové čočky ve slunečních brýlích?
Brýlové čočky musí mít 100% UV filtr. To znamená, že do oka nám nepronikne žádná část UV záření. Nenosíme-li sluneční brýle, ukládá se v oku dlouhodobě nežádoucí UV záření a byla prokázána přímá souvislost se vznikem očních onemocnění jako je například fotokeratitida, pterygium, katarakta a makulární degenerace.
Přestože mají sluneční brýle UV filtr, aby byly opravdu kvalitní, musí splňovat další důležité požadavky. Velmi podstatná je kvalita samotné brýlové čočky po optické stránce. Neměla by způsobovat deformaci obrazu a zkreslení. Tím se zamezí bolestem hlavy, pálení či řezání očí a větší únavě.
Sluneční brýle mohou mít brýlové čočky v různém zabarvení, které je voleno podle jejich účelu. Mezi barvy, které nejméně ovlivňují barevné spektrum, patří šedá, hnědá či tmavě zelená.
Často se používají sluneční brýle s polarizací, která odstraňuje odlesky z vodorovných ploch, například mokré vozovky, sněhu a hladiny vody. Polarizační sluneční brýle ocení hlavně řidiči, rybáři či lyžaři. Tyto čočky se vyrábí v základních odstínech: šedá, hnědá a šedozelená.
Pro pohodlné a ničím nerušené vidění je také u slunečních brýlí používána antireflexní úprava. Jde o vrstvu, která zabraňuje rušivým odleskům a nanáší se zejména na vnitřní stranu brýlové čočky ( strana blíže k oku).
V dnešní době je velice módní zrcadlová úprava. Není jen stylovou záležitostí, ale zvyšuje i ochranu před oslněním. Vhodná je zejména tam, kde vzniká velká intenzita slunečního záření (například na horách, na ledovci a na moři).

Co když nosím dioprické brýle?
Pro zákazníky, kteří potřebují ke slunečním brýlím i dioptrie máme několik řešení:
• Ke slunečním brýlím vám můžeme nabídnout kontaktní čočky.
• Můžeme vám vyrobit sluneční brýle se slunečními dioptrickými čočkami, které budou splňovat požadované parametry.
• Máme velkou nabídku dioptrických brýlí jejichž součástí je sluneční klip

Děti a sluneční brýle
Zvláště u dětí je důležité vybrat kvalitní sluneční brýle k ochraně před škodlivým UV zářením. Děti často tráví venku mnohem více času než dospělí a jsou tak vystaveny většímu přímému slunečnímu záření. Mají širší zornici a čočky více čiré, které propouští více záření k sítnici. UV záření totiž poškozuje oko na několika úrovních. Postižení se týká spojivky, rohovky, čočky i sítnice.
Pokud jsou sluneční brýle správně nasazené na obličeji a jsou opravdu kvalitní, žádné riziko vzniku poškození oka tímto zářením nevzniká. Sluneční brýle pro vaše děti nakupujte výhradně v očních optikách, kde vám bude zaručeno, že jsou kvalitní a mají UV filtr. Pomůžeme Vám vybrat obruby, které dítěti dobře sedí a přizpůsobíme je tak, aby byly pohodlné.
V současné době dokonce i kvalitní čiré dioptrické brýlové čočky mají 100% UV filtr, takže pokud není možnost koupit dětem dioptrické sluneční brýle, mohou používat alespoň čiré a oči budou také v bezpečí. To ale neznamená, že chrání oko také před oslněním. Za slunečných dní děti s čirými brýlemi více mhouří oči. Pokud jim chcete pobyt na sluníčku zpříjemnit, dopřejte jim dětské sluneční dioptrické brýle.

!NOVINKA! v optikách Lunettes

Vážení zákazníci,
jsme rádi, že pro Vás od 05/2020 máme v nabídce
samozabarvovací skla nové generace.
Skla Transitions GEN 8 se díky nové technologii výroby automaticky
přizpůsobují různým světelným podmínkám.
- Jsou dokonale čirá uvnitř
- Pomáhají snižovat odlesky, únavu a napětí očí
- Blokují 100% UV paprsků a ochrání zrak proti škodlivému
- modrému světlu
- Skla nabízejí až o 30%rychlejší zabarvení venku a o 30%
- rychlejší odbarvení uvnitř
Více informací obdržíte přímo na optice a pro zvídavější doporučujeme
stránky www.transitions.com.


AKCE OBCHODU

Měření zraku v naší Optika Lunettes
Sleva 50% na dioptrická skla!